X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيدپرورش اندام و بدنسازی - چربي هاي باسنتان را آب کنيد

چربي هاي باسنتان را آب کنيد

دسته بندی : چربي هاي باسنتان را آب کنيد,
چربي هاي باسنتان را آب کنيد
بنظر ميرسد که اين موضوع اين روزها محبوبيت زيادي پيدا کرده است. مخصوصاً خانمها اين روزها خيلي نگران شکل باسن خود هستند و هر لباسي که تن ميکنند نگرانند که باسنشان در آن بزرگ جلوه نکند. در اين مقاله ميخواهيم چند راه بسيار موثر براي شکل دادن و لاغر کردن باسنهاي چاق عنوان کنيم........

نام علمي باسن، عضلات سريني بزرگ ميباشد. اين عضلات همان عضلات گرد بالاي مفصل ران است که در همه حرکات پاها شرکت دارند.
عضلات باسن از عضلات مختلفي تشکيل شده است که عضلات سريني خوانده ميشوند که قويترين آنها عضله سريتي بزرگ است. همين عضله است که براي ساختن يک باسن سفت و شکل گرفته بايد روي آن کار کنيم.
کار کردن روي عضله باسن
تمرين کردن روي عضله باسن آنقدرها هم که فکر مي کنيد سخت نيست. تقريباً هر زماني که از پاهايان استفاده ميکنيد روي اين عضله کار ميشود اما براي شکل دادن به عضله بايد همه آن کارها را کمي سخت تر و شديدتر از معمول انجام دهيد.
حرکات و تمرينات زير به خوبي روي عضلات باسن کار ميکنند:
• پله نوردي
• دويدن در کوه
• دوچرخه سواري
• دو سرعت
• لانگز
• اسکات
اما با انجام اسکاتهاي ساده و معمولي نميتوانيم به عضلات باسن خود شکل بدهيم، با بالا رفتن عادي از چند پله هم همين طور. درمورد اين عضله هم درست مثل همه عضلات ديگر براي رشد بايد با اضافه کردن وزنه و شدت به تمرين ات خود استقامت را بالا ببريد. يکي از بهترين نمونه ها حمل کردن يک ساک سنگين حيت پله نوردي به مدت نيم ساعت است. اين حرکت به حدي روي عضلات باسن تان کار ميکند که فرداي آن حتماً پا درد خواهيد داشت.
اما اين هم کمکي افراطي است. بهترين و قديميترين راه براي شکل دادن به عضلات باسن همان انجام تمرينات بدنسازي و کار با وزنه در باشگاه است.
ساختن يک باسن شکل گرفته و زيبا کاري کاملاً احساسي است. مدت زمان زيادي ميبرد و نتيجه هم خيلي کند عايدتان ميشود. اما با اطلاعاتي که در اين مقاله در اختيارتان قرار ميدهيم، آب کردن چربيهاي اضافه باسن و شکل دادن به عضلات آن بسيار ساده خواهد بود.  

براي از بين بردن چربيهاي باسن به سرعت هرچه تمام تر بايد به موارد زير دقت کنيد:
1. کاهش وزن عمومي بدن
بله، احتمالاً حدس ميزديد. اگر ميخواهيد باسني خوش فرم و زيبا داشته باشيد، بايد چربيهايي که احاطه اش کرده است را از بين ببريد. اين هم مثل هر ماهيچه ديگر بدن است. اگر ميخواهيد تفکيک و شکل آن مشخص شود بايد لايه چربي روي آن را آب کنيد.
اينجا نميخواهيم به بررسي اين بپردازيم که اصلاً باسن بزرگ زيباست يا کوچک. هر دو آنها زيبايي خودشان را دارند. اين مقاله مربوط به خانمهايي است که ميخواهند چربي باسنشان را آب کنند و ما فقط روي اين تمرکز ميکنيم.
نکته اي که بايد مثل هميشه متذکر شويم اين است که شما نميتوانيد فقط چربي يک قسمت خاص از بدنتان را آب کنيد. اگر مي خواهيد باسني خوش فرم داشته باشيد بايد چربي همه بدنتان را پايين بياوريد.
براي کاهش سريع چربي به سه چيز نياز داريد:

?. رژيم غذايي
2. تمرينات بدنسازي
3. تمرينات ايروبيک يا هوازي
در اين مقاله هر سه آنها را به اختصار بررسي ميکنيم. براي کاهش وزن بايد بيشتر از آنچه که مصرف ميکنيد، کالري بسوزانيد. اين را با بالا بردن متابوليسم تان با خوردن غذاهاي مناسب و انجام صحيح تمرينات هوازي ميتوانيد تقويت کنيد.
2. تمرينات شديد کارديو (هوازي)
تا به حال يک فوتباليست يا دونده را ديده ايد که باسن زشت و چاق داشته باشد؟ مطمئناً اينطور نيست. اين افراد آنقدر ميدوند و حرکات مخصوص باسن انجام ميدهند که ديگر چربي روي باسنشان نميماند. اگر شما هم ميخواهيد باسنتان را شکل دهيد بايد همان کارها را انجام دهيد.
بهترين نوع تمرينات هوازي مناسب براي باسن، نوع هوازي شديد است. دويدن روي کوه، حرکات لانگز، اسکات با پرش و امثال آن. ميبينيد وقتي شيل سطح را افزايش ميدهيد يا ورزش هوازي ميکنيد که باعث ميشود بيشتر از حد معمول خم شويد، از عضلات باسنتان استفاده بيشتري ميشود. پس اگر ميخواهيد باسنتان را شکل دهيد بايد سخت ترين نوع تمرينات هوازي را انتخاب کنيد.
3. تمرينات بدنسازي
تمرينات بدنسازي براي باسن آنقدرها هم سخت نيست اما ضروري است. تمرينات بدنسازي نه تنها به عضلات باسنتان فرم ميدهد بلکه متابوليسم بدنتان را هم بالا ميبرد و درنتيجه کالري و چربي بيشتري ميسوزانيد و در طول روز کالري کمتري جذب ميکنيد. همه اين ها براي شکل دادن به عضله مورد نظرتان عالي است.
بهترين تمرينات بدنسازي مخصوص باسن:
همانطور که گفتيم، اضافه کردن استقامت به حرکات عادي بهترين ايده ممکن است. در زير به بهترين تمرينات بدنسازي مخصوص باسن اشاره ميکنيم:
1. اسکات پرشي: اين حرکت آن چنان روي پايين تنه تان کار ميکند که حسابي به درد و سوزش ميافتد. اين حرکت خيلي سريع نتيجه ميدهد.
2. لانگز با وزنه: اگر زانو درد داريد اين حرکت را انجام ندهيد، در غير اينصورت حرکتي بسيار عالي براي شکل دادن به عضلات باسن است.
3. استپ با وزنه: ابتدا با وزنه سبک شروع کرده و کم کم آنرا سنگين تر کنيد.
4. دويدن روي کوه: يکي از بهترين و محبوب ترين حرکات است.
5. دستگاه پرس پا: اين دستگاه بدنسازي اغلب کمتر توسط خانم ها در باشگاه استفاده ميشود. با کمک اين دستگاه و با استفاده از وزنه هاي سنگين ميتوانيد خيلي خوب روي عضلات باسنتان کار کنيد.
اين ها نمونه هايي از بهترين حرکات بدنسازي مخصوص باسن بودند که برايتان عنوان کرديم. اگر همين 5حرکت را هم به خوبي انجام دهيد مطمئن باشيد که نتيجه عالي نصيب تان خواهد شد.


برچسب‌ها :
نویسنده: حسین | نسخه قابل چاپ | 1390/6/31 - 06:57 | 1 2 3 4 5

آخرین مطالب

محبوب ترین مطالب

موضوعات

درباره ما

آمار وبلاگ